מבחן מימד

מבחן מימד הינו מבחן מיון של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

מבחן מימד הוא מבחן למיון מועמדים לקראת מכינות קדם אקדמיות שהן מכינות שמטרתן השלמת ושיפור ציוני בגרות על מנת להתקבל לתואר ראשון. כיום, חלק נרחב מהפונים ללימודי מכינות קדם אקמאיות עושים זאת במימון של הקרן לחיילים משוחררים, על מנת לזכות במימון זה מבחן מימד הינו מבחן חובה. ציון גבוה של מבחן מימד יזכה אתכם בסיכויים יותר גבוהים לקבלת מימון של הקרן לחיילים משוחררים, דבר היאפשר לכם להשלים בגרויות ופסיכומטרי בחינם.

מבחן מימד הינו גרסא "מקוצרת" של הפסיכומטרי. מטרתו של מבחן מימד היא זהה לזאת של הפסיכומטרי והיא להעריך את יכולות החשיבה שלכם. מטרת מבחן מימד הינו להוות כלי למיון תלמידים לקראת מכינות קדם אקדמיות. מבחן מימד מורכב מפרקים דומים לאלו של הבחינה הפסיכומטרית - הבנה כמותית, הבנה מילולית ואנגלית רק ברמה מעט יותר נמוכה.

איך נרשמים:

ההרשמה לקראת מבחן מימד היא באחריות המכינה אליה אתם רוצים להתקבל. בניגוד לפסיכומטרי או בגרויות לא ניתן להרשם לבחינת מימד עצמאית.

במידה והנכם כבר נמצאים בתהליך הרשמה למכינה חשוב שתתבדקו מול המכינה מתי תאריכי מבחן מימד הקרובים על מנת שתכלו להכין את עצמכם בזמן. התקשרו עוד היום לברר מועדי בחינות וצרו קשר עם יועצי הלימודים הממתינים לכם בביה"ס האמריקאי כדי שתוכלו להתחיל להתכונן לקראת מבחן מימד עוד היום.

למה מכינות קדם אקמאיות?

בחינת מימד היא בחינה שמטרתה לבדוק את רמת הידע וההבנה שלכם בנושאים של הבנה כמותית, מילולית ואנגלית. בחינת מימד מהווה כרטיס הכניסה שלכם למכינות קדם אקדמיות שמטרתן לעזור לכם להתקבל לתואר ראשון. מכינות קדם אקדמאיות תפקידן להכין את תלמידיהם לקבלה לתואר ראשון. במכינה ניתן להשלים ולשפר בגרויות ואף לעשות כבר קורס פסיכומטרי. ישנם גם בתי ספר אקסטרניים להשלמת בגרויות לקורסי פסיכומטרי אך קבלה למכינה בדר"כ תחסוך לכם עלויות רבות ותאפשר לכם להשלים את כל מה שאתם צריכים על מנת להתקבל לתואר ראשון במקום אחד ובנוחות מוגברת. בחינת מימד תאפשר לכם להתקבל למכינה ובכך להבטיח את קבלתכם לתואר ראשון בישראל - ואולי אפילו לעשות את זה בחינם. במידה והנכם חיילים משוחריים ניתן לפנות לקרן לחיילים משוחררים שעזרה למימון המכינה. שימו לב - עזרה במימון ואף מימון מלא ייקבלו רק מועדים עם ציוני בחינת מימד גבוהים.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם