מבחן יעל- הפורטל המקיף לקראת מבחן יע"ל (מבחן ידע בעברית)

מבחן יעל הינו מבחן מיון של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

מבחן יעל - מבחן ידע בעיברית, נדרש מכל מי שנרשם ללימודי תואר ראשון במכללה או באוניברסיטה ולא נבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה העיברית. במקרה שאין לכם ציון פסיכומטרי בשפה העיברית מבחן יע"ל הוא חובה עבורכם על מנת להתקבל ללימודים גבוהים בישראל בשפה העיברית.

לרוב, למטרות קבלה ייקבלו הסטודנטים ציון סף במבחן יעל שעליהם לעבור כאשר ציון נמוך מכך יגרום למועמדות שלכם להפסל אוטומטית.

מבחן יעל אורך כשעה וחצי ומורכב משני חלקים: בחלק הראשון - שאלות ברֵרה ( אמריקאיות), ובחלק השני הנבחנים מתבקשים לכתוב חיבור בעיברית.

שימו לב -בחלק של שאלות הבררה יהיה לכם פחות מדקה בממוצע לענות על שאלה ותדרשו לעבוד בצורה הרבה יותר יעילה, מהירה ומדוייקת.

רישום למבחן יעל נערך דרך המרכז הארצי לבחינות והערכה או דרך המחלקות ללימוד עיברית באוניברסיטאות - אין ערכת הרשמה רישמית לבחינה.

מידע על מבחן יע"ל נמצא גם בחוברות ההסבר באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה בשפות הבחינה השונות: ערבית, משולב/אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית.

מבחן יעל תקף לחמש שנים. יחד עם זאת, לא כל מוסדות ההשכלה הגבוהה מקבלים ציונים מלפני חמש שנים, וחלקם דורשים מהסטודנט להיבחן מחדש לאחר תקופה קצרה יותר.

בחינת הידע בעיברית - מבחן יעל מתקיים חמש פעמים בשנה, בדרך כלל בחודשים פברואר, אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר.

תוצאות מבחן יעל מתקבלות בדואר תוך 45 יום מיום הבחינה. ניתן גם להשיג את התוצאות באינטרנט דרך האתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (www.nite.org.il)

קורס ההכנה של ביה"ס האמריקאי לקראת מבחן יעל - מבחן ידע בעיברית ילמד אתכם איך לעבור את הבחינה במקסימום יעולות על מנת לקבל ציון שיזכה אותכם בקבלה בטוחה לאוניברסיטאות.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם