מבחן אמיר- הבנת הנקרא

בשני החלקים הקודמים של בחינת אמיר - השלמת משפטים וניסוח מחדש, התמודדתם עם משפטים בלבד. לעומת זאת, בחלק: מבחן אמיר- הבנת הנקרא, אתם עוברים לקרוא טסקטים קצרים מלאים ולענות על שאלות שקשורות בטקסטים.

מבחן אמיר- הבנת הנקרא, כולל שני טקסטים, כל אחד באורך של שלוש או ארבע פסקאות. אחרי כל טקסט יופיעו בין חמש לשש שאלות על הקטע. השאלות מסודרות לפי סדר הופעת המידע בטקסט- כלומר, השאלה הראשונה מתייחסת לאינפורמציה בתחילת הטקסט, וכן הלאה.

בחלק מהמקרים, לעומת זאת, השאלה הראשונה יכולה לבדוק את מידת ההבנה הכללית שלכם את הפרק, ולבקש מכם לתת כותרת מתאימה לפרק, להחליט מהו הרעיון המרכזי בטקסט וכדומה. לפעמים השאלה הכללית יכולה להופיע אחרונה.

למעט יוצאי הדופן האלו, ברוב המקרים אתם נדרשים בשאלות הבנת הנקרא ב-מבחן אמיר, לאתר את התשובה הנכונה בתוך פסקה או משפט ספציפיים. שאלות אלו בודקות את היכולת שלכם להבין אינפורמציה ספציפית בתוך משפט או פסקה. כדי לענות על רוב השאלות, אם כן, אין צורך לקרוא את כל הטקסט קודם, אלא לסרוק את הפסקאות בצורה מדוקדקת בחיפוש אחר התשובה המתאימה לשאלה.

חלק הבנת הנקרא ב-מבחן אמיר הוא מעין שילוב של היכולות שלכם שנבדקו בחלקים הקודמים: כאן אתם מתבקשים להפגין ידע באוצר מילים, הבנה בתחביר וכן הבנה בדקדוק אנגלי.

אם מטרת מבחן אמיר היא לקבל אינדיקציה לגבי רמת האנגלית הסבילה שלכם - כלומר היכולת שלכם לקרוא ולהבין משפטים ורעיונות באנגלית, הרי שחלק הבנת הנקרא בודק בצורה ממוקדת יותר את היכולת שלכם להתמודד עם מאמרים שלמים באנגלית. קריאת מאמרים היא חלק אינטגרלי מחייהם של סטודנטים רבים באוניברסיטה ובמכללה, בכל תחומי הלימודים. לכן יש חשיבות רבה ליכולת להתמודד עם טקסטים במסגרת מבחן אמיר.

מבחן אמיר- הבנת הנקרא, הינו החלק האחרון בפרק.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם