לימודי אנגלית לפני התואר

האם זה משפר את הסיכויים להתקבלות ללימודים?

חלק מהסטודנטים הפוטנציאליים מדברים וכותבים באנגלית ללא קושי - יכולת זו עשויה לעורר קנאה משום שאנגלית טובה הינה מצרך חשוב בימינו והשפה חיונית לקריאת מאמרים, לקיום שיחות, לצפייה בטלוויזיה, לכתיבה, לקריאת ספרים ועוד. כמו כן, הידע הינו תנאי בלתי נפרד מסיכויי הקבלה למוסדות הלימוד השונים כמו האוניברסיטה הפתוחה משום שמחקרים רבים, ספרים וטקסטים שעוסקים בתחומי הלימוד כתובים באנגלית.

מכיוון שלא ניתן להתחמק מכך חייב כל סטודנט לגלות שליטה בסיסית באנגלית. הדרישה קיימת באוניברסיטאות ומכללות אשר דורשות (הדרישות משתנות בין מוסד למוסד) עמידה במבחן הפסיכומטרי, מבחן אמירם או עמידה במבחן אמי"ר, לפי הציונים שהתקבלו ניתן להבין מהי הרמה של הסטודנט באנגלית. במידה והמועמד לא עומד בקריטריונים הוא לא יוכל להתקבל ללימודים ואם המועמד עומד בדרישות הוא יקבל פטור מלימודי האנגלית בהתאם למוסד הנבחר. אם רמת האנגלית של המועמד היא טרום בסיסית הוא יאלץ לעבור קורס טרום בסיסי ולאחר מכן לעבור קורסים נוספים עד שיצליח לקבל פטור. לפעמים חייבים הסטודנטים לקבל את הפטור עד לתחילתו של הסמסטר השני בשנה השנייה.

הסבר על הציונים הדרושים לקבלה ללימודים

כפי שציינו רמת האנגלית של המועמד נקבעת בהתאם לציון שלו בפסיכומטרי או במבחן אמיר או אמירם. להלן הסבר על כל מבחן והציונים הדרושים שלו:

* פסיכומטרי ואמירם: ציוני האנגלית בפסיכומטרי נעים בין 50-150. סטודנט שקיבל ציון מתחת ל-100 יאלץ לעבור 3 קורסים, ציון של 100-119 ידרוש 2 קורסים וציון שנע בין 120-133 ידרוש קורס אחד. במידה והמועמד קיבל 134 ומעלה יהיה לו פטור. מבחן אמירם נערך מול מחשב כאשר הציונים יכולים להיות 50-150 והרמות זהות לפסיכומטרי.

* מבחן אמיר: ציוני האנגלית במבחן האמיר נעים בין 150-250. סטודנט שקיבל ציון מתחת ל- 200 צריך לעבור 3 קורסים, ציון של 200-219 דורש 2 קורסים וציון שנע בין 220-233 דורש קורס אחד. במידה והמועמד קיבל 234 ומעלה יהיה לו פטור.

*תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד.

להירשם לקורס לפני התואר

סטודנטים שמעוניינים להתקבל לתואר ראשון יכולים להירשם לקורס לשיפור האנגלית. במידה והמוסד מחייב אותם לעבור קורסים במהלך הלימודים מומלץ לרכוש את הידע מבעוד מועד ולהסיר נושא שעשוי להעיק שכן הלימודים קשים גם ללא קורסים נוספים. קורס קיץ בלימודי אנגלית יוכל לשפר את היכולת של הסטודנט בהבנת טקסטים, לסייע לו לבצע עבודה יעילה עם מילון, לשפר את יכולת שליפת המידע, הבנת הנקרא ועוד. במידה והמועמדים יצליחו בקורס הם יוכלו להשיג את הפטור בזמן קצר יותר ולהירשם ללימודים. הקורסים דורשים השקעה - אך ההשקעה משתלמת בהמשך. קצת מידע על הקורסים:

* משך הקורסים נע בין חודש עד 4 חודשים.

* הקורסים מתקיימים בכול חודשי השנה.

* הקורסים מועברים ברמה של מתחילים, רמה של בינוניים, רמה של מתקדמים ורמת פטור, בחלק מהמקרים יש קורסים ברמה לתואר שני.

להתחיל את השנה בראש טוב

מומלץ עבור כל מועמד שצריך לקבל פטור להירשם לקורס אנגלית. בצורה זו הוא יוכל להירשם לתואר ולהתחיל את השנה בראש שקט.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם