אנגלית לפסיכומטרי

כל המידע הנדרש עבור ציון אנגלית בבחינה הפסיכומטרית

מסגרת הבחינה - נקודות כלליות

ידיעת השפה האנגלית הינה חלק נרחב מאוד בבחינה הפסיכומטרית. לצד פרקי הבחינה בחשיבה כמותית ומילולית מופיעים בה גם פרקים באנגלית.

בנוסף לציון הכללי בבחינה מקבל כל נבחן גם ציון נפרד לחלק האנגלית. הציון באנגלית נע בין 50 ל- 150 נקודות, ועל פיהן נקבעת רמת הנבחן באנגלית בעת הרשמתו ללימודים אקדמאים.

יתרונות

  • ככל שהציון באנגליתבבחינה גבוה יותר, הסטודנט מחויב לגשת לפחות קורסים באנגלית במהלך התואר.
  • ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, ציון של 134 נקודות ומעלה מקנהפטור באנגלית.סטודנט שקיבל ציון "פטור" לא יצטרך לגשת אפילו לקורס אחד באנגלית במהלך התואר, ויחסוך לעצמו זמן רב ותשלום גבוה נוסף על כל קורס.

מבנה הבחינה - מידע מפורט

הבחינה הפסיכומטרית כוללת שני פרקים באנגלית. לעתים יופיעו פרקים נוספים באנגלית שהינם פרקי "פיילוט", כלומר פרקים המשמשים לצרכים סטטיסטיים בלבד ואינם נחשבים בציון הסופי. שימו לב שלא ניתן להבדיל בין פרק פיילוט לבין פרק "אמת". לכן, יש לפתור את כל הפרקים באופן הטוב ביותר.

השאלות בבחינה הפסיכומטרית הן "שאלות אמריקאיות", על הסטודנט לבחור בתשובה הנכונה מתוך ארבע אפשרויות.

כל פרק מכיל 22 שאלות והזמן המוקצב לו הוא 20 דקות ללא הפסקה. מה שאומר שלרשות התלמיד פחות מדקה לשאלה. מגבלת הזמן מהווה את אחד האתגרים המשמעותיים בבחינה ומחייבת אותנו לקרוא מהר באנגלית ולענות על השאלות בשיטתיות ובמקצועיות.

כדאי לדעת

לא מורידים נקודות על תשובות לא נכונות, וגם במקרים בהם ניחשתם, כל עוד ניחשתם את התשובה הנכונה, עדיין תזכו בנקודות. לכן, כדאי לנחש!

סוגי השאלות בבחינה

מבנה הפרקים בבחינה הינו קבוע וכולל שלוש סטים של שאלות:

  1. Sentence Completion שאלות השלמת משפטים - סט השאלות הפותח את הפרק. בכל פרק יופיעו שמונה שאלות השלמת משפטים. בכל שאלה מופיע משפט שבו חסרה מילה או ביטוי ועלינו לבחור במילה או בביטוי המשלימים את המשפט בצורה הטובה ביותר. שאלות אלה מסודרות בסדר קושי עולה, מהשאלה הקלה ביותר לקשה ביותר.
  2. Restatements שאלות ניסוח מחדש -סט השאלות השני בפרק. בכל פרק מופיעות ארבע שאלות ניסוח מחדש. בכל שאלה מופיע משפט ובתשובות מופיעות ארבע אפשרויות לנסח מחדש את אותו המשפט. עלינו לבחור בתשובה שבה המשפט הוא הדומה ביותר למשפט המקורי מבחינת המשמעות. גם שאלות אלה מסודרות בסדר קושי עולה.
  3. Reading Comprehension שאלות הבנת הנקרא - סט השאלות השלישי בפרק. בתום כל פרק מופיעים שני קטעי קריאה. לאחר כל קטע מופיעות חמש שאלות על אותו הקטע. הפעם השאלות אינן מסודרות לפי סדר קושי עולה, אלא לפי סדר הופעת הנושאים בטקסט. כלומר, בדרך כלל התשובה לשאלה מספר 1 תופיע בטקסט לפני התשובה לשאלה 2.

המיומנויות הנדרשות להצלחה בבחינה

המרכז הארצי לבחינות והערכה מצהיר כי מטרת פרקי הבחינה באנגלית היא לבדוק ידע רחב באוצר מילים והבנת הנקרא באנגלית. במבחן לא ניתן להשתמש במילון או באמצעי עזר אחרים, לכן לימוד אוצר מילים מראש ותרגול הקריאה הם המפתח להצלחה.

לסיכום

צליחת פרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית תסייע לנו בשני פרמטרים חשובים:

  • ציון גבוה באנגלית יתרום לציון כללי גבוה בבחינה.
  • ציון גבוה באנגלית יעניק לנו פטור מקורסים באנגלית במהלך התואר.

הסוד להצלחה הוא לימוד ואוצר מלים ותרגול שאלות ופרקים לדוגמא, כיוון שלפרקי האנגלית בבחינה מבנה קבוע, כך שאין הפתעות וחידושים שיכולים לצוץ במהלך הבחינה.

בהצלחה!

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם