שר החינוך הקפיא זמנית את הרפורמה באנגלית

ynet | תומר ולמר |21.12.11

אחרי שקיבל את המלצת המל"ג לשינוי הקריטריון לקבלת פטור מאנגלית באוניברסיטאות החליט שר החינוך לחזור בו, בעקבות טענות הסטודנטים כי השינוי יכביד עליהם כלכלית

גדעון סער מציג: undo. אחרי שהחליט לקבל את המלצות המל"ג לרפורמה בלימודי האנגלית באוניברסיטאות החליט שר החינוך להקפיא זמנית את המהלך עד לבחינתו מחדש. הסיבה: תלונות סטודנטים שלפיהן השינוי יגרדום להם להגדלת הוצאות.

הרפורמה אמורה הייתה להיכנס לתוקף כבר בשנה הקרובה, ולטענת הסטודנטים היא טומנת בחובה הקשחה של הקריטריון לקבלת הפטור מאנגלית. במהלך דיון שהתקיים אתמול במועצה להשכלה גבוהה טען יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, כי השינוי יפגע בסטודנטים כלכלית וכי מדובר למעשה בהעלאת שכר הלימוד בדלת האחורית.

"יישום הרפורמה ירחיב באופן משמעותי את היקף לימודי האנגלית, שאינם נכללים בשכר הלימוד, ומהווים תשלום נוסף עבור הסטודנטים", אמר שמולי בדיון. "ההחלטה לשפר את רמת האנגלית באקדמיה היא החלטה ראויה, אבל היא מעלה את שכר הלימוד בדלת האחורית ותוביל לעימות חזיתי עם הסטודנטים ולמאבק על שכר הלימוד בשנה הבאה".

עקבות ההסתייגויות החליט סער לבחון את הנושא מחדש, ולאחר מכן להביא את הרפורמה מחדש לאישור המל"ג. פרופסור משה מאור, חבר המל"ג ומי שעמד בראש הועדה שהמליצה על הרפורמה, אמר כי בניגוד לטענות הסטודנטים אין מדובר בהגדלת הנטל הכלכלי שכן כעת אין תוספת של שעות סמסטריאליות והסטודנטים ידרשו לשלם עבור שלושה קורסים במקום ארבעה שהיו נהוגים עד כה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם